Kto sme?


Hľadáme krásu vždy, všade a vo všetkom. Radi tvoríme, radi sa hráme a čarujeme s priestorom.

Sme archimisti!

alchymist of architecture

ARCHIMIST.


Ateliér ARCHIMIST. založila Ing. arch. Lucia Freyová v roku 2013 po skončení štúdia na STU BA. Samostatne navrhovala interiéry pričom si vždy zakladala na osobnom až priateľskom prístupe v kombinácií s profesionálne odvedenou prácou.

Klienti nás vyhľadávajú hlavne kvôli ženskému cíteniu a empatii. Schopnosť vcítiť sa do každodenných potrieb všetkých členov rodiny je základ. Dbáme na to, aby boli všetky rezidenčné projekty baby friendly a maximálne vhodné pre rodinný život.

V súčastnosti sa ateliér zaoberá predovšetkým návrhom interiérov obytných priestorov. Spolupracujeme však aj s viacerými developerskými a dizajnérskymi firmami pre ktoré navrhujeme prevažne komerčné priestory.

Sme architektonické štúdio, ktoré sa zameriava na tvorbu jedinečnej atmosféry interiéru. Naša vízia dokonalého interiéru sa zakladá na štyroch pilieroch, ktoré sú základom každého nášho návrhu:

Sme naturálni. Dbáme na využitie kombinácie prírodných materiálov, ktoré vytvárajú pocitovú pohodu. Nie je nad teplo dreva, surovosť betónu a sviežosť rastlín.

Sme architektonickí. Preferujeme kombinácie estetiky s funkčnosťou, nadčasovosti s dizajnom. Nebojíme sa použitia materiálov vo svojej autentickej podobe.

Sme minimalistickí. Ctíme pravidlo menej je viac, samozrejme s ohľadom na funkčnosť. Pre nás je najvznešenejšia krása v jednoduchosti.

Sme empatickí. Nech už ide o komerčný priestor, alebo obytný priestor pre rodinu s deťmi, prihliadame individuálne k potrebám každého klienta a prenášame ich do ideálneho projektu.

Funkčnosť, nadčasovosť, jedinečnosť – to všetko prenášame do ideálnych projektov a radi to vyčarujeme aj pre Vás.